Polska Anno Domini 2020 – Co się zmieniło?

Roberto Cobas Avivar – maj 2015.

Urzędujący Prezydent B. Komorowski z rozkazu USA i NATO zamienia Polskę w przyczółek wojenny w regionie. Wraz z rządem PO rozpętają bezprecedensową kampanię antyrosyjską w imię interesów faszystowskiego nacjonalizmu ukraińskiego, który wspierali przy zamachu stanu i przejęciu władzy w Kijowie.

Atmosfera anty rosyjskiej wrogości podsycają oponenci z partii PiS, wykorzystując katastrofę lotniczą nad Smoleńsk, gdzie z bezpośredniej winy elit Polską rządzących ginie 96 reprezentantów państwa i rządu, w tym sam prezydent RP.

Nie różnią się PO i PiS w awanturnictwie wojennym przeciwko Rosji. Przedstawiciele obu partii aktywnie popierają neofaszystów z Majdanu w Ukrainie. Angażują się w wojnie Kijowa przeciwko własnym ludziom i społeczności południowo-wschodniej Ukrainy. Wspierają z całej siły inwazję wojsk rządowych i para-militarystów rodem z UPA przy masakrze ludzi z republik Donbasu, którzy w obliczu kijowskiego faszyzmu postawiły na samostanowienie via referendum polityczne. W Pentagonie i Brukseli zapaliło się zielone światło na inwazję i masakrę Donbasu.

W identycznej anty polskiej grze elit, które doprowadziły do klęski narodowej w 1939 r., Komorowski & Cia. wystawiają Polskę na pastwę konfliktu wojennego z sąsiadującym mocarstwem. Polacy mogą być tylko mięsem armatnim. Media establishmentowe, kierowane przez kapitał zachodni bezpośrednio lub przez rynek reklam, opowiadają się za interesami elit, które nie mając dość ze sprzedaży polskiej gospodarki, sprzedają żywotne interesy narodowe.

Wojenka handlowa przeciw Rosji rozpętana przez UE na rozkaz Białego Domu, gorliwie wspierana przez władzę Komorowski & PO, odbije się na polskich rolnikach, firmach transportowych. Polska traci bezpowrotnie rynki rosyjskie. Pogarda dla interesów krajowej gospodarki i ludzi, rodzin z niej żyjących okazuje się w całej okazałości. Agresja ekonomiczna na Rosję na nic się nie zda. To okazja dla gospodarki krajowej. Rosja jest przed okresem wzrostu i dalszym rozwojem.

Angela Merkel świadoma marionetkowej roli przypisanej Polsce, porozumiewa się z Rosją w węzłowych sprawach przyszłości Niemiec. Rosja i Chiny rozwijają bezprecedensową współpracę w projektach gospodarczych geostrategicznych, zmieniających międzynarodowy ład ekonomiczny i polityczny. Wreszcie 10 maja, dzień po obchodach 70 rocznicy zwycięstwa ZSRR nad nazi-faszyzmem, Kanclerz Niemiec przelatując ponad głową Polski wyląduje w Moskwie i zacieśnia plany współpracy z Rosją. A zaraz potem Sekretarz Stanu J. Kerry lotem nad kukułczym gniazdem wyląduje w Soczi. Na spotkaniu z Putinem skulony z ogonem podwiniętym między tylnymi łapami rozmawia o doprowadzeniu do „normalności” stosunków USA z Rosją.

Projekt USA Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC) nie wypala. Rosja i Chiny uruchomiły z rozmachem dalekosiężne projekty Eurazji i BRICS. W Unii Eurazji przy współpracy z Chinami rozwijają projekty przemysłowe i infrastrukturalne rewolucjonizujące obraz gospodarczy świata. Setki miliardów dolarów mobilizują się do projektów ekonomicznych i współpracy finansowej krajów angażowanych. Powstaje Bank BAII przy Wspólnocie Gospodarczej ASEAN-u (AEC), z wiodącym udziałem Chin i Rosji. Jednocześnie powstają Bank Rozwoju i Fundusz BRICS. Marsz jest imponujący. Jesteśmy świadkami narodzin z rąk Rosji i Chin wielobiegunowego świata. Era amerykańska dobiega końca.

Polska leży odłogiem. Rozkład państwa i degradacja społeczna to zmartwienie Boga. Komorowski & PO zjadliwie walczą o władzę. Wojna o fotel prezydencki teraz i dalej szturm na parlament za parę miesięcy. Utrzymać i skonsolidować władzę oligarchii za wszelką cenę. Polska kapitału podległa interesom władzy finansowej Zachodu w pełni. Kandydata na prezydenta, oponenta, pomimo że o rodowodzie platformerskim, skompromitujemy bo teraz w koligacji pisowskiej. Niech zapanuje strach. Siły postępowe łącznie z lewicą w rozsypce.

………………..

ADDENDUM

Prawicowa neoliberalna partia “Platforma Obywatelska” (PO) przegrała wybory, prezydenckie i parlamentarne. Degrengolada gospodarcza, społeczna i korupcyjna kraju po 8 latach rządów neoliberalnych obudziła instynkt samozachowawczy w społeczeństwie. Na arenie politycznej była alternatywa po prawej stronie i społeczeństwo z niej skorzystało. Partia prawicowa “Prawo i Sprawiedliwość” (PiS) doszła do władzy z programem neo-chadeckim o komponencie pro społecznym oraz z agendą ekonomiczną negującą doktrynę neoliberalizmu i przemeblującą gospodarkę. Poskiemu kapitalizmowi przeczyszczono twarz. Rezultaty są korzystniejsze dla społeczeństwa i gospodarki. Społeczeństwo nie tyle to zrozumiało, jak poczuło „dobrą zmianę”. Nie wahało się i dało drugi mandat na rządzenie siłom PiS-u. Zaliczanie z plusem koniunkturalnego sprawdzianu na odpowiedzialne rządzenie kryzysem, jakim stała się epidemia Covid19 dystansuje w większości opinii społecznej PiS od całej opozycji o rok świetlny. Nie wydaje się, by społeczeństwo pozwoliło na zanieczyszczanie jego decyzji, dającej ponowny mandat rządzenia PiS-owi, zastąpieniem obecnego Prezydenta z ramienia PiS-u liberalnym oszołomem obozu opozycji (prawicowo-lewicowej). Tym mniej w obliczu kryzysu systemowego, który ogarnia kapitalizm od USA po Unię Europejską i rzutuje również na Polskę. Komponent “platformerskiej” polityki zagranicznej nabrał z PiS-em charakteru wyznania religijnego i ciąży niczym Mieć Damoklesa nad krajem. Pomimo to wszystko, alternatywy lewicowej mogącej stać się wyzwaniem dla ustroju kapitalistycznego w Polsce jak nie było, tak nie ma

………………….

Tekst, bez addendum, opublikowano 15 maja 2015r.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s