CYNICZNE POLSKIE PRAWICOWE PAŃSTWO BANANOWE – organizuje “pomoc humanitarną” dla Wenezueli.

Na Wenezuelę USA dzisiaj nakładają blokadę ekonomiczno-handlowo-finansową. To zmiękczenie terenu przed ostateczną “interwencją humanitarną”. W zakrojonej na szeroką skalę wojnę ekonomiczną przeciwko Rządowi Rewolucji Boliwariańskiej, w ciągu kilku tygodni kwota ponad 30 mld dolarów w rachunkach bankowych Wenezueli jest skonfiskowana przez USA i WB. WB już od roku odmawia oddać rezerwy złota tam zdeponowane przez Wenezuelę wartości ok. 2 mld funtów. USA konfiskują aktywa wenezuelskiej firmy CITGO, sieci rafinerii i stacji benzynowych na terytorium USA należącej do wenezuelskiej korporacji naftowej PDVSA, wartej 15 mld dolarów. Amerykańska agencja Euroclear rabuje 1,4 mld dolarów, którymi Wenezuela zapłaciła za zakup potrzebnych w kraju leków. Chmura sępów nad Wenezuelą. Od USA po UE. Niech “kryzys humanitarny” staje się naszym faktem dokonanym.

5b0340a3edaf5

Ogłoszenie sankcji przeciwko Wenezueli

Jednocześnie nałożone embargo przez USA uniemożliwia Wenezueli regularne zaopatrzenie się w lekarstwa i najrozmaitsze inne dobra konsumpcyjne i przemysłowe. W zamian za to sępy proponują „pomoc humanitarną” pod groźbą interwencji.

Jednakże udaremniona próba USA destabilizacji Wenezueli „pomocą humanitarną” a la Irak czy Syria jest wznowiona przez polski prawicowy katolicko-nacjonalistyczny rząd. Rząd wybitnie do granicy lokajstwa pro amerykański. Rząd Państwa gotowego „robić laskę Amerykanom”, zgodnie z prywatną wypowiedzią byłego Ministra MSZ.

58462308_712847225837138_5705749759361286144_n-crop

Instalacje artystyczne autorstwa Natalii LL i Katarzyny Kozyry usunięte z Muzeum Narodowego w Warszawie przez prawicowe władze katolicko-nacjonalistyczne.

Posłanka B. Kempa, minister-członek Rady Ministrów obecnego Rządu partii PiS, deklaruje publicznie w TVPInfo, że Polska jest gotowa nieść „pomoc humanitarną” cierpiącemu głód z powodu reżimu N. Maduro ludowi Wenezueli.

Narracja o umierających z głodu ludziach w Wenezueli odpowiada matrycy mainstreamowych korporacyjnych mediów zachodnich prowadzących zmasowany atak przeciwko Wenezueli. Jedna z najpoczytniejszych gazet w Hiszpanii, prawicowa ABC, opublikowała wczoraj (27.04.2019) na okładce, w przededniu wyborów parlamentarnych, gdzie sondaży mówią o możliwości zwycięstwa lewicowej partii Podemos, wstrząsające zdjęcie umierającej osoby z tytułem “Wenezuela 2019”.

58994535_2411195275777959_7020552124702392320_n-crop

Hiszpański aktywista denuncjuje prasową manipulację.

W rzeczywistości zdjęcie pokazuje młodego człowieka w stanie terminalnym w Jemenie, gdzie rzeczywiście setki tysięcy ludzi umiera z głodu i chorób z powodu wojny przeprowadzonej przez Arabię Saudyjską przy jawnym zdecydowanym poparciu USA.

Wice Premier Rządu polskiego, prof. A. Gliński, pojawia się (27.04.2019) w tej samej rządowej stacji telewizyjnej, aby ogłosić koncert charytatywny, który TVP organizuje w niedzielę 25.04 wraz z Caritas, by zebrać fundusze dla setek tysięcy Wenezuelczyków, którzy — stwierdza — „w związku z obłędnymi reformami społecznymi typu komunistycznego są w olbrzymim kryzysie humanitarnym ”.

glinski 2-crop 6

To Polska pod tymi rządami jako jedno z pierwszych państw uznała samozwańczego puczystę „prezydenta Guaidó, namiestnika USA dla Wenezueli. To Polska zaproponowała puczyście stosowanie reakcyjnej formuły „okrągłego stołu” i amerykańskiej receptury neoliberalnej transformacji ustrojowej, którą Polska wymuszała na polskim społeczeństwie. To Polska zamienia swoją Ambasadę w Caracas w centrum dywersyjne dla opozycji wenezuelskiej. To Polska zaprasza na TVPInfo neofaszysta wenezuelskiego i przeprowadza z nim wywiad. To Polska przejmuje agresywną dezinformacyjną linię mainstreamowych mediów USA i zamienia TVPInfo w trybunę puczystów i zamachowców wenezuelskich.

arreasa2-crop arre 36-crop 55

To ta Polska ma czelność teraz zadeklarować kontynuację agresywną prowokację z receptą „pomocy humanitarnej” dla Wenezueli.

To Polska, gdzie obecnie według oficjalnych informacji (Narodowy Instytut Statystyki, GUS) ubóstwo dotyka dużej grupy obywateli. W 2018 r. 2,5 miliona z nich żyło w ubóstwie. Podczas gdy zagrożenie ubóstwem dotyka 43% populacji. Ponad 300 tysięcy emerytów żyje na skraju biedy, zmuszanych do karmienia się w „bankach żywności”.

POLSKA RĘCE PRZECZ OD WENEZUELI!

One thought on “CYNICZNE POLSKIE PRAWICOWE PAŃSTWO BANANOWE – organizuje “pomoc humanitarną” dla Wenezueli.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s