POLSKA PRZEKRACZA LINIĘ AGRESJI PRZECIWKO WENEZUELI

W obliczu rozebrania przez Wenezuelczyków trojańskiego konia interwencyjnej “pomocy humanitarnej” Made in USA, Polska deklaruje gotowość przyjęcia pałeczki od swoich kolonów Amerykańskich.

Rząd katolicko-nacjonalistycznej prawicy posuwa się gorliwie do agresji i interwencji prowadzonej przez USA przeciwko Wenezueli. Jako jeden z pierwszych państw po USA Polska uznała samozwańczego jankeskiego „prezydenta” Wenezueli i nielegalny rząd ultraprawicowej neo faszystowskiej wenezuelskiej opozycji. Było to początek nowej próby zamachu stanu w Wenezueli. Dokonanie przemocowej „pomocy humanitarnej”, forsując granice Wenezueli z Kolumbią i Brazylią miało wygenerować konflikt i pretekst do interwencji wobec „sprzeciwiania się Rządu Maduro nieść pomoc setkom Wenezuelczyków umierających z głodu”. Ta narracja sfabrykowana przez opozycję i Waszyngton była powtarzana non stop przez TVPInfo za mediami Zachodu, które bez skrupułów sumowały się do próby zamachu stanu i interwencji.

Na Wenezuelę USA dzisiaj nakładają blokadę ekonomiczno-handlowo-finansową. To zmiękczenie terenu przed ostatecznym napadem. W ciągu paru tygodni kwota ponad 30 mld dolarów w rachunkach bankowych Wenezueli jest skonfiskowana przez USA i WB. WB już od roku odmawia oddać rezerwy złota tam zdeponowane przez Wenezuelę wartości ok. 2 mld funtów. USA skonfiskują aktywa wenezuelskiej firmy CITGO, sieci rafinerii i stacji benzynowych na terytorium USA należącej do wenezuelskiej korporacji naftowej PDVSA, wartej 15 mld dolarów. Amerykańska agencja Euroclear rabuje 1,4 mld dolarów, którymi Wenezuela zapłaciła za zakup potrzebnych w kraju leków. Chmura sępów nad Wenezuelą. Od USA po UE. Niech kryzys humanitarny staje się naszym faktem dokonanym. Jednocześnie nałożone embargo przez USA uniemożliwia krajowi regularne zaopatrzenie się w lekarstwa i najrozmaitsze inne dobra konsumpcyjne i przemysłowe. W zamian za to proponują „pomoc humanitarną” pod groźbą interwencji.

Udaremniona próba destabilizacji Wenezueli „pomocą humanitarną” a la Irak czy Syria jest wznowiona przez polski rząd prawicowych nacjonalistów. Posłanka B. Kempa, minister-członek Rady Ministrów obecnego Rządu partii PiS, deklaruje publicznie w TVPInfo, że Polska jest gotowa nieść „pomoc humanitarną” cierpiącemu głód z powodu reżimu N. Maduro ludowi Wenezueli.

To Polska pod tymi rządami zaproponowała namiestnikowi USA dla Wenezueli, samozwańczemu „prezydentowi Guaidó, zastosowanie reakcyjnej formuły „okrągłego stołu” i amerykańskiej receptury neoliberalnej transformacji ustrojowej, którą Polska wymuszała na polskim społeczeństwie. To Polska zamienia swoją Ambasadę w Caracas w centrum dywersyjne dla opozycji wenezuelskiej. To Polska zaprasza na TVPInfo tego neofaszysta wenezuelskiego i przeprowadza z nim wywiad. To Polska przyjmuje agresywnej dezinformacyjnej linii mainstreamowych mediów USA i zamienia TVPInfo w trybunę puczystów i zamachowców wenezuelskich i amerykańskich. To Polska ma czelność teraz zadeklarować kontynuację agresywną prowokację z receptą „pomocy humanitarnej” dla Wenezueli.

Wenezuelo!, Wenezuelczycy, Polska to najbardziej poddańcze państwo wobec USA i ich interesów imperialistycznych na świecie. Polska to marionetka polityki zagranicznej USA. Polska to trucizna pod każdym względem dla prawa samostanowienia i emancypacji narodów.
………………………………..

POLSKA UZNAJE „NAMIESTNIKA” USA DLA WENEZUELI.
https://robertocobasavivar.wordpress.com/…/polska-uznaje-n…/

“Polonia detrás del golpe contra Venezuela. Su receta a los golpistas”.
https://robertocobasavivar.wordpress.com/…/polonia-le-vend…/

“POLSKA. Specjalny Wysłannik polskiej telewizji rządowej do Wezueli TVPINFO” – breaking news!
https://robertocobasavivar.wordpress.com/…/polska-specjaln…/

„Opuszczając ambasadę RP. Wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją w Wenezueli i otrzymali naszą Deklarację @SoyVenezuela z wielkim zainteresowaniem. • Bardziej spersonalizowane sankcje • Pilna interwencja humanitarna • Odrzucenie wyborów 20M ”

https://twitter.com/soficastman/status/985824073077936128

One thought on “POLSKA PRZEKRACZA LINIĘ AGRESJI PRZECIWKO WENEZUELI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s