Rosja osiąga bezprecedensowy poziom defensywny i ofensywny w skali światowej jako potęga militarna – W. Putin.

Historyczne przemówienie W. Putina o stanie państwa i dalszych perspektywach rozwoju FR (01.03.2018 r.).

Cała teoria i praktyka geopolityczna USA i sojusz NATO o „powstrzymaniu Rosji” bierze w łeb” – W. Putin.

Oto ważne momenty przedstawienia Prezydenta FR.

Po rozpadzie ZSRR i doprowadzeniu prawie do upadku Rosji, USA i ich zachodni sojusznicy myśleli, że to już kwestia czasu czynienia z Rosji swoistą kolonię całkowicie uzależnioną od nich. Pomylili się!

Rozwijamy się dynamicznie gospodarczo. Programy rozwoju technologicznego są zakrojone na szeroką skalę i wdrażane w życie. Rozwój energetyczny jest dalekosiężny. Kładziemy nacisk na rozwój regionalny Federacji. Infrastruktura transportowa rozwija się w odpowiednim tempie. Potęgujemy rozwój uniwersalnej służby zdrowia. Inwestycje w nią i edukację są priorytetem. Cała polityka sankcji ekonomicznych wobec nas nic ni wskórała, wręcz przeciwnie, odbija się przeciwko Zachodowi.

0f2007e0780097e588d3a486df6d9642_article

USA i ich sojusznicy myśleli, że nie będziemy w stanie rozwijać naszą zdolność obronną i jednocześnie rozwijać naszą gospodarkę. Pomylili się!

Nie chcieli z nami rozmawiać, zawierać porozumienia o dalszym wspólnym układzie bezpieczeństwa międzynarodowego. Przez ponad 15 lat odmówili nam prawa do głosu w tej materii. W odpowiedzi otaczali nas bazami wojskowymi z bronią balistyczną zwaną tarczą anty rakietową. Rozłożyli je na Alasce, w Rumunii i Polsce, a instalują kolejne w Japonii i Korei Południowej. Rozumieliśmy, że nie mamy innego wyboru niż przyłożyć się do rozwoju naszego systemu obronności. I dokonaliśmy technologicznego skoku rzędu.

Putin-presento-sus-nuevos-misiles-1920-capturas-3

Ciężka interkontynentalna rakieta Szarmat SS-X-30

Informujemy naszym rodakom i światu, że dysponujemy w tej chwili już operatywnym najnowocześniejszym i najbardziej awansowanym systemem rakiet balistycznych o zdolności również nuklearnej. To system, który nie ma sobie równych na świecie. Wszelkie systemy anty rakietowe istniejące stają się bezużyteczne. „Można je wysłać na emerytury”. Nie ma żadnych możliwości udaremnienia naszych rakiet balistycznych. To unikatowa technologia. Rakiety balistyczne nuklearne i nie-nuklearne Rosji są w stanie dosięgnąć każdy punkt na kuli ziemskiej z maksymalną precyzją i praktycznie bez możliwości ich zatrzymania, zestrzelenia przez przeciwników. System rakiet o działniu na zasadzie uderzającego na ziemie meteorytu nie pozostawia szans obronnych żadnemu nieprzyjacielowi.

large

Rosyjski hiper-dżwiękowy bolid balistyczny

Operatywny zasięg naszych nowych systemów balistycznych z racji nieskończoności czasu lotu, prędkości hiper-dźwiękowych i szerokich możliwości manewrowych jest nielimitowany. Nowe systemy naszych rakiet balistycznych działają z poziomu ziemi, powietrza i morza, wystrzelonych z platform mobilnych i okrętów podwodnych nowej generacji. Technologia broni laserowej jest awansowana i w pełnym procesie rozwoju. Przygotowanie, wyposażenie i zdolność bojowa naszej armii jest niespotykanie wysoka. Rosja jest całkowicie bezpieczna, a siła ofensywna naszych systemów balistycznych stanowi przestrogę dla każdego usiłującego Rosję atakować.

Putin-presento-sus-nuevos-misiles-1920-capturas-2

Atomowa wielogłowicowa estratoferyczna kapsuła Szarmata 

Doktryna militarna Rosji w odróżnieniu od USA, nie zakłada użycia broni atomowej w obronie przed atakiem nie-atomowym. Jednakże każdy atak nuklearny przeciwko Rosji znajdzie natychmiastową potężną odpowiedź nuklearną. Każdy atak na Rosję bronią nie-nuklearną, ale z nuklearną mocą rażenia znajdzie nie do odparcia odpowiedź Rosji. Nasze bezpośrednie gwarancje bezpieczeństwa dotyczą również naszych sojuszników strategicznych. Każdy atak na którego z nich będziemy uważać za atak na Rosję. Z osiągnięciem obecnego poziomu technologicznego rozwoju naszych zdolności militarnych przyczyniamy się do zachowania rozsądku i pokoju międzynarodowego. Przed stworzeniem nowych systemów uzbrojenia nikt nas nie słuchał. Posłuchajcie teraz! Nie spoczywamy na laurach, potęgować będziemy dalszy rozwój zdolności militarnych przy jednoczesnej racjonalizacji wydatków na nią. Osiągamy więcej jakości przy mniejszych nakładach.

Nie ma wątpliwości, iż dzisiejsze oświadczenia głowy państwa FR W. Putina stanowią zimniejszy prysznic niż nowa zimna wojna wesoło zmontowana przez USA i UE. Dzisiaj huczą wszystkie mainstreamowe media Zachodu. Apologeci polityki konfrontacji z Rosją siedzą z bladym wyrazem twarzy. Jak wyjść z twarzą z tego pośmiewiska, którym się stały USA i UE. Rosja i Chiny nadają kształt nowemu wielobiegunowego świata.

…………………………

Analizuję systematycznie rozwój wydarzeń w materii geopolitycznej doktryny USA wobec Rosji. Obecne oświadczenie Rosji o osiągnięciach na polu globalnej zdolności militarnej można było wcześnie przewidzieć.

Co z prawicowym kapitalistycznym półkolonialnym państwem polskim?

Polityka międzynarodowa Polski za rządów PiS, całkowicie podporządkowana USA, wystawia państwo i kraj na pośmiewisko. Zmanipulowane przez prawicę państwo polskie wdało się w zbankrutowaną geopolityczną doktrynę USA „powstrzymania Rosji”. Amerykanie wciskali jej rolę zderzaka na linii konfrontacji z Rosją. Kpiną z polskiego sojuszu stało się zaopatrzenie Polski w system anty rakietowy zwany Patriotem. Patriotycznej Polsce wciskają wraki po cenie 10 mld dolarów za sztukę. Ile tych rakiet Polska musiałby kupić, aby w myśl przekonania, iż Rosja ją atakuje obronić się taką tarczą? Żałosne wynegocjowanie obniżki ceń tych rakiet przez Polskę, jak na bazarze tureckim, sprowadza się do kupna okazyjnie złomu, który jednak przysporzy neokom z kompleksu przemysłowo-militarnego USA spory zysk. Rakiety Patriot w Polsce stanowić będą śmieszny drogi skansen militarny, narażający Polskę na niszczące uderzenie w wypadku doprowadzenia przez USA do konfliktu z FR. Obsesja malutkich anty rosyjskich mózgów rządzących Polską pozbawia tym samym pieniędzy służbę zdrowia i edukację.

635319493571071864

Amerykańskie Patrioty dla Polski

Polska usilnie stara się wciągać kraje tej części Europy w swoją awanturę polityczną. Idea zbiorowego bezpieczeństwa regionalnego przy współpracy z Rosją jest zwalczana szczególnie przez Polskę. Czy można się dziwić, dlaczego Polska poległa w II ŚW? dlaczego państwo polskie stało się od uzyskania niepodległości „państwem nietrwałym”, tak jak sama Polska uważała i czyniła wobec Czechosłowacji w obliczu zamachu Niemców na Europę, Rosję i świat? Opinia publiczna, polskie społeczeństwo omamione jest w sposób przerażający. Historia zatacza krąg teraz jako farsa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s