Miał Trump na myśli i Polskę?

“Dlaczego mielibyśmy pozwolić na to, aby emigrowali do Ameryki ludzie z gównianych krajów, jak Haiti, Salwador czy z Afryki”?

Nie wspomnijmy jak USA polowały na czarnych w Afryce i przehandlowały do siebie ponad 15 mln jako niewolników, którzy swoją krwią przyczynili się do rozkwitu Ameryki, a do dziś stanowiących a „shithole” w samej Ameryce. Nie. Nie wspomnijmy też nie, jak do dzisiaj USA utrzymują w stanie neokolonialnym większość krajów Ameryki Łacińskiej, swoją potęgą gospodarczą i militarną, mając z tego nieograniczone profity, ani jak emigracja z tych krajów utrzymuje sektory gospodarki USA, które upadłyby, gdyby nie ta tania i wyeksploatowana przez amerykańskich kapitalistów siła robocza.

Fala oburzenia i potępienia tego wybryku białej supremacji amerykańskiej tkwiącej w pogardliwych słowach Prezydenta USA D. Trumpa, zalewa świat. Świat, który jeszcze nie stracił własnej godności! W Polsce grobowa cisza.

Ogromnie dziękuję Panu, panie Wice Prezydencie Pence, za tak owocną rozmowę telefoniczną” – wyraża w tym czasie swoją podległość, zachwyt z pozycji kompleksu niższości, Premier Polski T. Morawiecki.

Czym wyraża się stosunek lokajski Polski wobec USA? Polska zrzekła się własnej polityki zagranicznej, która obroniłaby żywotne interesy narodu na rzecz podporządkowania jej geopolitycznym interesom imperialistycznej oligarchii amerykańskiej – czytaj kół kompleksu wojskowo/przemysłowego wraz z Wall Street – trzymającej władzę i puls na kursie tego państwa. Polska ma głosować w ONZ zgodnie z interesami USA, czemu już dała wyraz, powstrzymując się od głosu, w grupce zaledwie 19 krajów, ws rezolucji potępiającej zadeklarowanie przez Mocodawcy Jerozolima stolicą Izraela. Polska poszła za USA na „daleką wyprawę” (określenie byłej pani Minister MSZ A. Fotygi) inwazyjną do Iraku i Afganistanu. “Na takie dalekie polowania jest nam potrzebne gwarantować bezpieczeństwo naszych kobiet i dzieci tu w domu” (oświadczenie do B. Obamy byłego Prezydenta B. Komorowski). Polska przyjmuje wojowniczą rolę w tzw. wschodniej flance NATO jako zderzak w realizacji polityki USA powstrzymania Rosji. Polska ma być z woli USA wrogiem i to zagorzałym Rosji. Polska ma w związku z tym się uzbroić, ulegając biznesowym naciskom USA, by za 10 mld dolarów za sztukę kupiła graty zwane Patriotami, za co wynagrodzona jest okupacją swojego terytorium przez parę dywizji Marines. Polska ma zabezpieczyć swój byt energetyczny, kupując od USA gaz łupkowy za cenę wielokrotnie wyższą od rosyjskiego gazu i tym samym przyczynić się do podtrzymania przy życiu upadającego biznesu łupkowego w USA. Polska otwiera swój rynek finansowy na penetrację (również dosłownie, jak to woli) dwóch spekulacyjnych gigantów tego złodziejskiego świata, JPMorgan i Goldman Sachs, odpowiedzialnych za mega kryzys z 2008 r. oraz stowarzyszonej najemniczej agencji clearingowej Euroclear. Polska ma merdać ogonem.

“Niech emigrują do nas ludzie z Norwegii”! – podlizuje się znany Prezydent. “Dlaczego byśmy mieli zamienić 49 tygodni płatnego urlopu na opiekę nad dziećmi, uniwersalną opiekę zdrowotną, powszechny dostęp do edukacji, opiekę społeczną na najwyższym poziomie, prawie pełne zatrudnienie za takie niedorozwinięte USA, gdzie wariat trzyma rękę na guziku atomowym?!” – rozlegają się głosy mieszkańców Norwegii (Dziennik La Jornada, Mexico).

Polska owszem, jak na razie, dalej nie dostanie prawa do ruchu bezwizowego do USA, pomimo ubłagania i to, że Amerykanie cieszą się tym przywilejem w ruchu do Polski. Mocodawca Polski obawia się komplikacji z masową emigracją Polaków i Polek do Ameryki. To dla Trumpa pachnie gównem. „Moje przodkowie pochodzący z kraju, który Trump również nazwałby gównianym, z Polski, byli godnymi obywatelami USA” – oświadcza B. Sanders, odnosząc się do skatologicznej oceny krajów o mniemanej niższej wartości. Polskie społeczeństwo zna to z własnej historycznej autopsji, kiedy to Hitler uważał go za godne unicestwienia w imię wyższości aryjskiej rasy. Polska dawno przestała być Polską za sprawą, ironio, gównianego kapitalizmu.

Polska zatem się nie oburza, chowa swoją godność pod dywan i nie wzywa USA, jak lawinowo już robią kraje świata, o wycofywanie się z neofaszystowskiego osądu Prezydenta. Nie można tego robić temu, z której ręki jemy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s