Historyczna zasługa Trumpa dla świata.

Iran is about to fall, that to say to fall into the hands of Anglo-American hawks.

After a resounding defeat in Syria, the US is depressed. The geopolitical re-configuration of the Middle East, to which they aimed almost in the amok, changes the face. Russia and Iran have stopped the Euro-Atlantic forces in Syria headed by the US and with Israel harnessed to the crusade like a hungry vulture.

……………

Iran ma upaść, tj. wpaść w ręce anglo-amerykańskich jastrzębi.

Po sromotnej przegranej w Syrii USA popadają w depresję. Geopolityczna re-konfiguracja Bliskiego Wschodu, do której dążyły niemal w amoku, zmienia oblicze. Rosja wraz z Iranem zatrzymały w Syrii siły euroatlantyckie na czele z USA oraz z Izraelem zaprzęgniętym do krucjaty niczym zgłodniały sęp.

Dramat Libii przemienił się w oczach wszystkich w imperialistyczną farsę w Syrii. Farsę, która kosztowała Syryjczykom setki tysiące ofiar i dewastację kraju. Doktryna szoku nie wypaliła. Drapieżne korporacje z USA i Europy nie mogą liczyć na intratne kontrakty na „odbudowę” kraju za pieniądze przegranych jak w Libii czy Iraku. Bogactwo ropy pozostaje we władaniu Syryjczyków. Legalny rząd Asady utrzymał się u władzy, teraz z legitymacją zwycięstwa nad anglo-amerykańskimi agresorami. Ba, nad wiecznym wrogiem krajów arabskich w szczególności samej Syrii, Izraelem. Rosja rozdaje karty w regionie przy uznaniu arabskiego świata, łącznie z Turcją.

A ISIS? … rozgromione przez Rosję, Syrię i Iran oraz siły Hamasu pretendują jako rozbitkowie zachować jakąś przestrzeń przy pomocy ich kreatorów, USA. Utrzymując nielegalną okupację w północnym regionie kraju, USA usiłują dokonać upragnionego rozbioru Syrii. To być albo nie być Pentagonu. Walka Syryjczyków więc trwa. Wyrzucić USA z terytorium jest celem strategicznym dla Syrii oraz do tego, by Izrael nie osiągnął możliwości pogłębienia kontroli w regionie, mając wciąż syryjskie Wzgórze Golana pod nielegalną okupacją, w swojej walce przeciwko Palestynie i światu arabskiemu.

USA nie mogą pozwolić na to, aby Iran utrwalił swoją pozycję jako potęgę regionalną, mając teraz w „CV” zwycięski udział w zniweczeniu ich planów co do obalenia Asady i okupacji Syrii.

Rewolucja irańska z 1979 r. przeprowadzona pod przewodnictwem kleryka Ajatolla Jomeini utrwaliła swoje znaczenie właśnie z powodu swojej anty imperialistycznej natury. Okupacja Ambasady USA w Teheranie w ferworze rewolucji (od 1979 r. do 1981 r.) r. nie pozostawiła co do tego wątpliwości. USA po tym, gdy w 1953 r. doprowadziły wraz z WB do zamachu stanu — znanego w archiwach CIA jako Operacji Ajax, by postawić u władzy Shach, “le gendarme” Amerykanów na Bliskim Wschodzie, tak jak samego siebie określił marionetkowy monarcha — i obalenia demokratycznie wybranego rządu Mohammada Mosaddeg, musiały wyjść z okupowanego de facto kraju dzięki irańskiej rewolucji. Autorytarnie ukonstytuowana siłą Wielkiej Brytanii po I W.Ś (1925 r.) monarchia pro-anglosaskiego rodu Reza Pahlavi’ego, która miała podporządkować kraj interesom USA i WB, dobiegła końca. Jednakże ani WB, ani USA rezygnowały ze swoich neokolonialnych pretensji wobec Iranu, klucza do imperialistycznej dominacji regionu. Nacjonalizacja przemysłu naftowego przez rządy Mosaddega stała się bezpośrednią przyczyną, drogą zamachu stanu, ponowienia próby anglo-amerykańskiego zagarnięcia i podporządkowania na nowo Iranu. Rewolucja Jomeini’ego przekreśliła te plany.

Szyty grubymi nićmi nagły wybuch kolejnej kolorowej kontrrewolucji teraz w Iranie okazuje się wielką pogardą dla inteligencji rozumnego człowieka. Scenariusz obecnej „rebelii irańskiego ludu przeciwko islamskiej teokracji ajatollahów” nie dba o zacieranie śladów wskazujących na kserokopię z tych zastosowanych w Libii czy Syrii. Raptem i jednocześnie w różnych miastach w kraju wybuchają protesty przeciwko bezrobociu – 12% (stopie podobnej do polskiej sprzed paru miesięcy, przy średniej rocznie w przedziale 10-12%) i wzrostowi cen, które błyskawicznie przekształcają się w manifestacje antyrządowe. Jak jeden mąż wszystkie służby wywrotowe z USA i Izraela z nadzieją, iż będzie to niewidoczne, maczają palce w bardzo eksplozywnym wybuchu niezadowolenia Irańczyków.

Wykorzystując protesty jako przykrywki, rządy Stanów Zjednoczonych i Izraela posuwają się naprzód do znacznie większego planu ukrytej zmiany reżimu wobec rządu irańskiego. Planu narodzonego z “tajnej umowy” wynegocjowanej i podpisanej między oboma krajami tuż przed stosunkowo niewielkimi protestami w Iranie, które – fałszywie raportowanymi przez media korporacyjne i społecznościowe, wyolbrzymiając ich rozmiary – rozpoczęły się pod koniec grudnia 2017 r. – ujawnia politolog Whitney Webb.

Ta umowa – podkreśla W.W. – wynegocjowana między doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego a kochającym neokonsem HR McMasterem i jego izraelskim odpowiednikiem Meirem Ben-Szabatem, zapewniła pełną współpracę administracji Trumpa i Netanjahu w ataku na irańskie “groźne działania” poprzez serię “memorandów porozumienia”. “Times of Israel” donosi, że taka współpraca powinna w ostatecznym rozrachunku przełożyć się na “kroki w terenie” – niejasny sposób sugerowania, że ​​agresywne działania wkrótce będą skierowane na Iran, w tym potencjalne działania wojskowe, łacznie z zamordowaniem wysokiego rangą oficera Gwardii kraju, Qassen Soleimani, który odegrał kluczową rolę w walce przeciwko ISIS w Syrii.

Carl Bildt, były premier Szwecji, który został rektrutowany przez CIA w 1973 r. i stał się pełno-rozwiniętym (full-blown) atutem USA ds. dywersji, jak dowodził jego angażowanie w zamachu stanu na Ukrainie (z czego wyniósł osobiste profity), donosi na twiterze (@carlbildt, 9:38 pm – 28 dec 2017): „Reports of signals of international satellite TV networks jammed in large cities of Iran. Would be sign of regime fear of today’s protests spreading”, lecz nie ma żadnych takich raportów. Bez stracenia chwili z Waszyngtonu rozlega się krzyk orangutanów z Pentagonu w głosie D. Trumpa: „Irański lud jest głodny jedzenia i wolności”. A manifestacje zaczynają zmieniać hasła wyrażające niezadowolenia z sytuacji ekonomicznej, która jest przecież publicznie krytykowana przez samego Jomeini’ego od dużego czasu, przywołując rząd do zmiany jej neoliberalnego ukierunkowania, na hasła: „stop pomaganiu Palestyny”, „Iran tylko dla Irańczyków”, „wolność albo śmierć”, „śmierć dla Jomeini’ego”.

Terrorystyczna organizacja MEK, znana jako National Council od Resistance of Iran, przypominająca aż do bólu „umiarkowaną demokratyczną zbrojną opozycję syryjską”, stanowiącą wraz z ISIS podporą interwencji USA w Syrii, agituje, podżegając do rebelii „przeciwko teokracji”. Przypomnijmy, jak pod koniec 2016 r. McClatchy News Service opublikował artykuł, w którym ambasador USA Robert Ford przyznał, że jego “umiarkowani opozytorzy”, uznając tym samym, że USA miały ich w swojej opiece, regularnie współpracowali z ISIS i Al-Kaidą do tego stopnia, że ​​nie sądził już, iż rząd USA powinien je uzbroić.  W 2012 r. MEK miała być wykorzystana przez Izrael do celu zamordowania irańskich naukowców z dziedziny energii nuklearnej (tak deklarują pewni urzędnicy USA dla NBC News).

Nie ma cudów. Do deklaracji Jerozolimy stolicą Izraela przez USA — wbrew znakomitej większości państw w ONZ, gdzie Polska z rozkazu USA powstrzymała się od głosu na rezolucję potępiającą ten czyn agresji przeciw Palestynie i pokojowi w regionie — dochodzi wyrachowany i dawno przygotowany przez USA próba obalenia rządu w Iranie. To jednocześnie próba „wyrwania Turcji z rąk Rosji”, albowiem Ankara pozostaje antagonistą Teheranu. Region nie może zaznać pokoju. Syria będzie utrzymana w stanie zapalnym przez USA i Izraela tak długo, jak się da. Ba, świat ma pozostać posłuszny USA pod strachem wybuchu kolejnej wojny światowej.

Stan napięcia z Koreą Północną pomoże utrzymywać jeszcze trochę aliantów w przeświadczeniu o USA jako ich niedającym się zastępować gwarancie bezpieczeństwa w regionie Pacyfiku. A we Wschodniej Europie podtrzymanie Ukrainy w stanie zapalnym w obliczu „rosyjskiej agresji”, pozwoli na omamienie państw regionu, w tym specjalnie Polski, by wytrwała dzielnie jako przyczółek NATO, tj. USA, na usłudze beznadziejnej polityki „powstrzymania Rosji i Chin”. Rosji, która przy drastycznym zmniejszeniu wydatków na zbrojenie – w czasie, gdy USA zwiększają je do rekordowego poziomu – stała się nie do ruszania technologiczną potęgą militarną oraz Chin, będących już nie do zatrzymania pierwszą potęgą gospodarczą świata. To wszystko gdy w Ameryce Łacińskiej, utraconym podwórku dominacji, widmo socjalizmu, nie mówiąc już o przetrwaniu w tym zamyśle politycznym samych Chin, nie daje im, USA, spokoju.

Prawie wszystko wskazuje na to, iż administracja D. Trumpa nie utrzyma się przy władzy. Siły „deep state” skazywały ją na niepowetowaną porażkę. Mocarstwo się psuje od środka w zatrważającym tempie. A fundamentalistyczna wiara w amerykańskie millenium jednobiegunowego świata spłata figla oligarchiom panującym nad krajem. Oligarchiom, którym niezdolność myślenia w kategoriach narodowego i państwowego dobra uniemożliwia widzieć, iż tak, jak stwierdza L. laRouche, a zdawało się rozumiał sam D. Trump kiedy eksponował swoje postulaty wyborcze, “nieprzyjaciele Ameryki są w łonie Wall Street i spokrewnionej finansowej oligarchii Londynu, podczas gdy to Rosja i Chiny stanowią strategicznych sojuszników” w procesie, o ile tak by się stało,  “racjonalnego zarządzania własnym upadkiem” (G. Arrighi).

Tymczasem prawicowa konserwatywna rewolucja neokons odkryła wszystkie swoje karty, a uprowadzony przez nią D. Trump, ulegając tym siłom i przekształcając się w zaprzeczenie programu politycznego, którym doszedł do władzy, podpisuje definitywny akt zgonu będącego w fazie schyłkowej amerykańskiego Imperializmu. I to będzie historyczna zasługa D. Trumpa dla świata”.

…………………………………………………………..

Skonsultowane informacje i analizy:

Paul Craig – „The Neoconservative Threat To World Order: Washington’s Perilous War For Hegemony”

Moon Of Alabama –Iran. Regime Change Agents Hijack Economic Protests

Whitney Webb – “Birth Of An Insurgency; The US-Israeli Secret Deal To Manipulate Protests In Iran

Daniel McAdams – „You Won’t Believe What This US Ambassador Said About al-Qaeda’s Syrian Allies

The Saker“The Neocons and the “deep state” have neutered the Trump Presidency”

Jeremy ScahillDonald Trump and the coming fall of American Empire

Lyndon laRouche – „British Imperial Project in Ukraine: Violent Coup, Fascist Axioms, Neo-Nazis”

Lyndon laRouche – „The Adversaries Are Wall Street and London’s City – The allies Russia and China”

Wywiad z Allan Nairn: „Tylko oddolny masowy opór może zatrzymać prawicową rewolucję neocons wtorowaną przez Trumpa”.

Pepe Escobar – Wywiad dla The Real News Network.

2 thoughts on “Historyczna zasługa Trumpa dla świata.

  1. Witam;Kapitalny artykół ,który wyjaśnia bardzo wiele. Brakujące elementy układanki składają się w obraz rzeczywisty. Wielkie dzięki,pozrawiam.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s