A vivid image of what the US means to the world!

Żywcem wzięty z epoki imperialistycznego kolonializmu Europy obraz handlu Afrykańczykami dzisiaj Anno Domini 2017 w Libii. 400 dolarów za sztukę na targowisku! gdzie sprzedawani są dla oligarchów i kapitalistów wszelkiej maści na Północy Afryki.
 
Inwazją na Libię USA, OTAN i UE doprowadziły do zniszczenia tego państwa po zamordowaniu setek tysięcy jego mieszkańców i dokonaniu autentycznego rozbioru. Korporacje z USA i UE zawłaszczyły zasoby ropy naftowej. Kraj leży w gruzach i wielkim chaosie politycznym, ekonomicznym i społecznym.
 
Libia była najbardziej gospodarczo i społecznie rozwiniętym państwem w świecie arabskim. Miała problem. Pod rządami Kadafiego stała się państwem anty imperialistycznym, dążącym do panarabizmu. Libia była aktywnie angażowana w geopolityce międzynarodowej przeciwko agresji USA i Izraela na świat arabski. Po przyjęciu odpowiedzialności za odwetowy zamach terrorystyczny (USA zbombardowały Trypolis w celu zamordowania Kadafiego, zabijając przy tym córkę przywódcy) na brytyjski samolot nad Lockerbie, Rząd Kadafiego poszedł na porozumienie z Zachodem, czego warunkiem było rozbrojenie się państwa. Raz spełniony warunek tenże Zachód nie zwlekał ze zorganizowaniem i dokonaniem inwazji na kraj. Irak leżał w gruzach po inwazji USA i UE dokonanej pod pretekstem zlikwidowania zagrożenia rządu Saddama Husseina rzekomo posiadającego broń masowego rażenia. Okupacja Iraku przez USA pozwoliła im zawłaszczać zasoby ropy naftowej kraju. Operacja neokolonialnego imperialistycznego podboju miała być powtórzona w Syrii. Nie udało się dzięki opozycji politycznej FR i ChLD i przeciwdziałaniu militarnemu Rosji po stronie legalnego rządu Asada.
 
Nie od rzeczy wspomnieć, iż Polska stała się najbardziej poddanym sojusznikiem USA w Europie. To jasna gra Polski niczym koń trojański na rzecz dominacji UE przez USA. Uczestnicząc u boku „Ameryki” w inwazji na Afganistan i Irak, Polska udowodniła swoje lokajstwo wobec bezwzględnego Imperializmu, jakimi pozostają USA. Terytorium Polski stało się przyczółkiem wojsk USA i NATO w ich konfrontacji z FR. Wspieranie przez Polskę zamachu stanu dokonanego przez USA i imperialistyczne ośrodki UE na Ukrainie — tylko w Polsce daje się wiarę temu, iż to Rosja doprowadziła do zamachu i wojny w tym kraju — pokazało, jak daleko Polska jest gotowa iść, odgrywając taką rolę. Tym samym żywotne interesy pokojowe społeczeństwa, narodu i państwa polskiego zostały nadwyrężone. Polska stanowi czynnik wojenny — czytać „mięso armatnie” — w strategii oligarchii amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego i Pentagonu „powstrzymania” poprzez oblężenie i agresję Rosji. Ogromne korzyści dla Polski zarówno gospodarczych, politycznych, jak i zagwarantowanie trwałe bezpieczeństwo również w regionie, jakie wynikłyby z prowadzenia polityki współpracy z FR, są zaprzepaszczane w imię interesów USA. USA, jak jest powszechne znane i doświadczane w świecie stosunków międzynarodowych, nie mają przyjaciół, tylko interesy i to imperialistyczne. Polska poświęca własny naród, pozbawiając kraj szansy współbudowania nowego dalekosiężnego ładu w pokojowych relacjach Zachód-Wschód.
 
AFRYKA PRZYPOMINA NAM, CZYM NAPRAWDĘ JEST IMPERIALIZM EUROATLANTYCKIM!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s