Syria na ostatniej prostej ku wyzwoleniu.

Wyzwolenie staje się namacalnym po niespełna półtora roku od interwencji Rosji na prośbę prawowitego Rządu Syrii.

USA, NATO, UE, Izrael,  Arabia Saudyjska,  Katar i  Turcja – stoją przed sromotną geostrategiczną porażką. Wojna imperialistyczna, którą rozpętały przeciwko Syrii chyli się ku przegranej.  Po czterech latach interwencji u boku dżihadystów i państwa/kalifatu islamskiego DAESH/ISIS oraz morderców z tzw. „umiarkowanej opozycji” przegrywają wojnę o Syrię.

Alepo – miastem symbolem tej bezlitosnej wojny Zachodu przeciwko krajom i kulturze arabskiej jest o krok od wyzwolenia przez siły Rządu prawowitego Prezydenta Al-Assada oraz siły FR.  Imperialistyczna zmowa można rzec się nie powiodła. Nie udało im się rzucić na kolanach Syrię i Syryjczyków.  Nie spaliła na panewce druga Libia, która padła pod totalną agresją morderczyni rasistowskiej  H. Clinton. Czarnemu rasiście o pochodzeniu muzułmańskim nie udało się powtórzyć   kolejną zbrodnię przeciwko muzułmanom. „Ameryka to wybrany Naród” – głosił B. Obama.   Biała anglo-europejska rasa  okazała się zbyt debilna, by odwzorować zbrodniczy rasizm wyższej rasy aryjskiej promowanej przez Hitlera.

„Kulawa kaczka”, czarny rasistowski Prezydent Obama –  w desperacji podejmuje na odchodne ostatni wysiłek, aby poratować dżihadystów i państwo ISIS.  

Ten czarny rasista zamierza pogrążać Syryjczyków w swojej totalnej aczkolwiek przegranej wojnie. Podjął wczoraj (11.12.2016r.) decyzję o zniesieniu wszelkiej restrykcji na masową dostawę broni dżihadystom w Syrii. W obliczu wyzwolenia Alepo przez Syrię i Rosję trzeba uniemożliwić wyzwolenie miasta Raqa, gdzie ISIS trzyma swoją „stolicę”. Trzeba się spieszyć z planem podzielenia Syrii na dwa kawałki na modłę Niemiec po II W.Ś.  Turcja prowadzi inwazję w tym kierunku na Północy.  ONZ siedzi cicho. USA, NATO i ich koalicjanci stawiają wszystkie swoje karty na taki neokolonialny podział.

Polska płacze. Rząd biało-czerwonych neocons na czele z A. Macierewiczem trzyma krzywy  palec na zardzewiałym spuście. Nie można dopuszczać do zwycięstwa Rosji w Syrii.  Co za upokorzenie!  Przejęte przez Niemiec media w Polsce nie wychodzą ze ściekłości. Prawicowe szmatławce na czele z wSieci nie wiedzą jak jeszcze niżej upaść, aby oczerniać Rosję. Przecież to inwazja Putina. A pisowskie  TVPInfo przełyka na sucho i z grobowym smutkiem mówi o rychłym końcu oblężenia Alepo przez terrorystów i ich sprzymierzeńców z „umiarkowanej  opozycji”. „Reżim Assada może wygrać” – powtarzają w niedowierzaniu i frustracji. Konsternacja w rasistowskiej pro imperialistycznej Polsce. Jest jedna Polska, znakomita mniejszość społeczeństwa, która siedzi w strachu, bo wypowiadać publicznie sądy po stronie Syrii i Rosji może drogo kosztować w tym kraju.  

Rosja doprowadza do strategicznej przegranej Imperializmu USA i jego sojuszników na Bliskim Wschodzie. Robi to spokojnie i stanowczo na płaszczyźnie politycznej i bezapelacyjnej na polu militarnym.

Wyzwolenie Syrii od neo-nazi-faszystów zachodnich i ich anty islamskich barbarzyńskich podopiecznych zmieni bieg historii inwazji, destrukcji  i okupacji Bliskiego Wschodu. Syria ma szanse na  zmartwychwstanie i powrót do stanu najbardziej rozwiniętego społecznie i gospodarczo kraju tego regionu, jakim był sprzed agresji USA.  

Marsz świata ku wielobiegunowemu współpracującemu porządkowi przy nowej korelacji sił nie sposób zatrzymać.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s