Polska musi przygotować uderzenie na Kaliningrad i obiekty wrażliwe jak metro Moskwy oraz przygasić stacje jak RT” – to zadania NATO dla Polaków w ramach planu konfrontacji USA z Rosją.

Rada Atlantycka to think tank amerykański przy NATO, który w osobliwym raporcie określa rolę Polski jako zderzaka paktu na pierwszej linii walki z Rosją.

„Rosja jest nie przewidywalna. To, że dzisiaj nie widać ruchów wskazujących na atak na Polskę nie oznacza, że tak się nie stanie. Atak może nastąpić w każdej chwili bez uprzedzenia i z byle jakiego powodu. To cała Rosja” – wnioskuje Rada Atlantycka.

„Wiadomo, że Polska nie wytrzyma ataku Rosji nawet z dywizjami NATO na swoim terytorium. Zadanie Polski to zatrzymać jak najdłużej Rosjan aż nadejdą posiłki” – tłumaczy Rada.

„Wiadomo, że NATO nie jest w stanie powstrzymać ataku Rosji, a to sprawi, iż po fakcie dokonanym Rosja będzie grała kartą nuklearną, aby zapobiec eskalacji konfliktu ze strony NATO” – zaznacza Rada.

„Polska musi zwiększyć wydatki na uzbrojenie i zakupić od USA rakiety JASSM lub norweskie NSM, którymi dosięgnie cele wewnątrz Rosji”  – zaleca Rada.

„Polski rząd powinny kupować drony ofensywne, helikoptery oraz platformy multi rakietowe, starając się przy tym, by polska biurokracja nie przeszkadzała w tych decyzjach” – poucza Rada. 

„Wiadomo, że te wydatki i to uzbrojenie nie uchronią Polski przed okupacją, więc Polacy  muszą się przygotować na wojnę partyzantką. Konieczna jest budowa sieci schronów w lasach, by umożliwić trwanie i mobilność jednostek” – informuje i zaleca Rada.

„Polska musi przeciwstawić się wszelkim staraniom UE, aby stworzyć własną europejską armię, bo to oznaczałoby, iż fundusze dla NATO byłby przekierowane na finansowanie tej armii” – to kolejne zadanie dla Polski zalecone przez Radę.

„Polska musi ubiegać się o wejście do schematu nuklearnego NATO, który pozwoli na uzbrojenie w głowice nuklearne myśliwców F-16  oraz przygotować ofensywy cybernetyczne” (przeciwko metro Moskwy i stacji jak RT) – podkreśla Rada.

„Emigracja pozbawi Polskę zdolności obronnej, bowiem to drenaż ludzi w odpowiednim wieku dla służby militarnej, więc Polska musi czynić wszelkie starania, aby zatrzymać emigrację” – dyktuje Rada.

To nie szaleńcza opowieść science fiction. To jasne sterowanie Polską przez USA.

Ekspertyza Rady Atlantyckiej dla NATO zawarta została w sprawozdaniu „Uzbrojony dla Odstraszenia”[i]. Smutno skonstatować, iż moje rozważania i nie mało innych analityków politycznych nabierają wiarygodności w świetle wyznań samych amerykańskich strategów od wojen imperialistycznych.

Rzadko, kiedy cynizm i pogarda dla innego narodu pokazuje się z taką otwartością. USA wiemy, nie mają przyjaciół, tylko interesy. To dewiza polityki zagranicznej tego państwa. Polska zwiększa wydatki na uzbrojenie nawet do 3% PKB, buduje flankę wschodnią, o której NATO wie, że to tylko marna zapora – o czym mówię w wielu analizach -, by kraje zachodniej UE w razie czegoś korzystały na czasie. Inne role dla dzieci polskich i „brukselskich”.

Rola polskiego społeczeństwa, powtarzam, to bycie mięsem armatnim dla USA. Polska popychana jest do śmiertelnej konfrontacji z sąsiadem, z którym o wiele więcej łączy niż dzieli. USA o tym wiedzą i temu zbliżeniu do Rosji trzeba zapobiec. Pokój w regionie to stan niekorzystny dla USA. Geopolityka powstrzymania Rosji USA budują na napięciu wojennym, które usprawiedliwia kontrakty korporacji kompleksu wojskowo-przemysłowego. To faktyczna władza. D. Trump i H. Clinton podporządkują się i zapowiadają zwiększenie wydatków dla armii USA, by „umocnić” NATO. Imperializm jedzie na astronomicznym zadłużeniu, za które mają w ich mniemaniu dalej zapłacić neokolonie.

Siły polityczne, które popychały Polskę do wejścia do imperialistycznego paktu wojskowego NATO to te same siły, które przeprowadziły wyprzedaż Polski zagranicznym kapitałom wymuszając na społeczeństwie neoliberalną transformację kapitalistyczną. Dalej rządzą na zmianę Polską. To głęboko zakorzeniony w strukturach państwa i resortach gospodarczo-finansowych układ PO, PiS, PSL, SLD. Z całą powagą przy oparciu o rozległej wiedzy można stwierdzić, że to siły działające na szkodę narodu i państwa polskiego, wbrew polskiej racji stanu i żywotnym interesom polskiego społeczeństwa.

Albo Polska przebudzi się i zrzuci stan zniewolenia, w którym ją te siły trzymają albo kolejna klęska historyczna Polski stanie się ciałem.

[i] http://www.atlanticcouncil.org/images/publications/Arming_for_Deterrence_web_0719.pdf

Advertisements